| Vis Forrige Tema :: Vis Neste Tema |
| Av |
Innlegg |
EliFi

Ble Medlem: 14 Apr 2009 Innlegg: 25
|
Skrevet: Søn Jul 25, 2010 3:44 pm Tittel: Eli og hestene |
|
|
Etter å ha vært her inne og sniklest en stund, tar jeg nå steget videre og lager en aldri så liten presentasjon
Jeg heter Eli, er 26 år, og jeg er den heldige eier av kaldblodshoppa Villfly på 6 år, og den amerikanske pintoen Monty, som er 2 år.
Livet mitt dreier seg nok per i dag (og frem til neste sommer) mest om å gjøre ferdig sykepleierutdanningen min, passe på ungene mine og passe på hestene mine. Jeg holder på så ofte jeg kan med hestene, men med en mann som jobber omtrent dag og natt, så er det dessverre vanskelig å få noen kontinuitet i treningen, men jeg tror det vil bli bedre fra og med neste sommer med tanke på at jeg da er ferdigutdannet og ungene da begynner å vokse litt til.
Dog har jeg, etter å ha lest mye her inne og en del annen litteratur nå fått litt troen på at det er mye vi kan jobbe med, uten at jeg nødvendigvis trenger å ri. Gleder meg til å ta fatt på treningen både med Villfly og Monty når de en gang kommer hjem etter endt beitesesong nå.
Jeg har ridd en time for Annika i vår, og jeg liker veldig godt måten hun instruerer på. Hun er flink til å forklare i bilder, og hvis jeg ikke skjønte hva hun mente første gangen, så hadde hun alltids nye og andre bilder på lager til jeg evnet å forstå hva det var hun ville jeg skulle gjøre. Dessverre har det ikke blitt flere timer, fordi jeg har hatt en helt sinnsykt travel vår og forsommer.
Var også med på et kurs i mai 2010, hvor Pelle var instruktør, og det gav virkelig mersmak og motivasjon til å fortsette treningen i denne retningen- altså i mine øyne grundig grunntrening for etterhvert å forhåpentligvis kunne avansere videre. Nå gjenstår bare å hente frem noen ekstra timer i døgnet, for å få gjennomført alt jeg drømmer om
Jeg leser for tiden veldig mye om rytters korrekte sits og hvordan den påvirker hestens evne til å bevege seg riktig.
Jeg leser også mye om det å utøve trykk på hesten, hva man gjør, hvorfor man gjør det, og hvilke innvirkninger det har på hesten.
Det er utrolig spennende og lærerikt, og jeg begynner å forstå at de misforståelsene som har oppstått innimellom, nok kan skyldes at jeg har vært dårlig til å time forsterkningen min.
Begrepet "timing" har jeg skjønt at er mye av utfordringen, så nå må jeg jobbe med meg selv, og aktivt bruke kropp og sanser for å observere bedre i hvilket øyeblikk ettergiften bør komme.
Synes TS-forumet virker som et utrolig koselig forum, alle ser ut til å trives her, og jeg tror jeg kommer til å gjøre det selv også.  |
|
| Til Toppen |
|
 |
stine Kniggit

Ble Medlem: 28 Nov 2006 Innlegg: 1689 Bosted: tønsberg/Trollspeilet
|
Skrevet: Søn Jul 25, 2010 5:29 pm Tittel: |
|
|
velkommen hit.  _________________ If I had a world of my own, everything would be nonsense. Nothing would be what it is, because everything would be what it isn't. And contrary wise, what is, it wouldn't be. And what it wouldn't be, it would. You see? |
|
| Til Toppen |
|
 |
mariah Kniggit

Ble Medlem: 27 Feb 2006 Innlegg: 999 Bosted: Brandval
|
Skrevet: Søn Jul 25, 2010 5:59 pm Tittel: |
|
|
Eliiiiii *weeh* Velkommen hit  _________________ Om veien får være målet kommer du alltid frem. |
|
| Til Toppen |
|
 |
Hanne White Lady

Ble Medlem: 06 Apr 2005 Innlegg: 11247 Bosted: Eriksbråten, Skotterud
|
Skrevet: Søn Jul 25, 2010 6:09 pm Tittel: |
|
|
Velkommen.
Hanne _________________ Den som jobber mye med å gjøre de enkle tingene godt, vil klare å gjøre de vanskelige tingene enkelt. |
|
| Til Toppen |
|
 |
Astri og Miriel Kniggit

Ble Medlem: 16 Jul 2005 Innlegg: 1671 Bosted: Bygland
|
Skrevet: Søn Jul 25, 2010 8:43 pm Tittel: |
|
|
Velkommen hit  _________________ Gandhi said that whatever you do in life will be insignificant. But it's very important that you do it.
Bloggen:
http://www.hest.no/blogg/?bid=16909 |
|
| Til Toppen |
|
 |
EliFi

Ble Medlem: 14 Apr 2009 Innlegg: 25
|
Skrevet: Søn Jul 25, 2010 9:37 pm Tittel: |
|
|
Tusen takk
Jeg leser og leser så øynene svir, og tårene renner. Her er mye bra å lese, og jeg liker innmari godt at det er mange illustrerende bilder, både på godt og vondt. Lærer mye av å lese her!
Litt uvant med forumoppsettet da, så nå er jeg spent på hvordan innlegget mitt blir seende ut  |
|
| Til Toppen |
|
 |
tinuviel Hoffskald

Ble Medlem: 10 Apr 2005 Innlegg: 1161
|
Skrevet: Søn Jul 25, 2010 9:38 pm Tittel: |
|
|
Velkommen! Du venner deg sikkert fort til oppsettet  _________________ Never deal with a horse when you are in a fit of passion. A fit of passion is a thing with no foresight in it, and so we often have to rue the day when we gave way to it. ~ Xenophon: The Art of Horsemanship |
|
| Til Toppen |
|
 |
Ponnitrollet Squire
Ble Medlem: 07 Jul 2010 Innlegg: 70
|
|
| Til Toppen |
|
 |
smaaen Kniggit

Ble Medlem: 29 Des 2008 Innlegg: 398 Bosted: Oslo
|
Skrevet: Søn Jul 25, 2010 11:59 pm Tittel: |
|
|
Vælkømmin te gars!  _________________ Flying is learning how to throw yourself at the ground and miss - Douglas Adams |
|
| Til Toppen |
|
 |
EliFi

Ble Medlem: 14 Apr 2009 Innlegg: 25
|
Skrevet: Søn Aug 01, 2010 9:56 pm Tittel: |
|
|
Tusen hjertelig takk, alle sammen  |
|
| Til Toppen |
|
 |
Wilisia
Ble Medlem: 30 Jul 2010 Innlegg: 26
|
Skrevet: Man Aug 02, 2010 9:13 am Tittel: |
|
|
Velkommen  |
|
| Til Toppen |
|
 |
|